Szwedzki startup Velosophy we współpracy z koncernem Nestle stworzył niepowtarzalny rower z recyklingu. Aluminium z którego powstaje pochodzi ze zużytych kapsułek do kawy Nespresso.

RE: CYCLE – taką nazwę nosi rower powstający z przetworzonych aluminiowych kapsułek z kawą. Jak zapewnia producent jednoślad to idealne połączenie trwałości i designu. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Jednoślad prezentuje się naprawdę godnie.

Konstruktorzy roweru na swojej stronie chwalą współpracę z Nestle – właścicielem marki Nespresso.

Każda filiżanka kawy ma pozytywny wpływ na świat

piszą Velosophy podkreślając, że Nestle podejmuje wysiłki na rzecz wzmocnienia pozycji rolników, ekologiczne uprawy i dbanie o bezemisyjną produkcję oraz program recyklingu. To własnie efektem tego ostatniego jest RE: CYCLE

RE: CYCLE to codzienne przypomnienie, że każde małe działanie, które podejmujemy, może rozpocząć proces. Nawet coś tak małego jak recykling kapsułki z kawą może uruchomić łańcuch odtworzenia.

Nestle przypomina swoim klientom, żeby oddawali zużyte kapsułki do recyklingu. Są na to dwa sposoby. Zużyte kapsułki można zwrócić w jednym z butików marki Nespresso, albo oddać je kurierowi przy odbiorze zamówienia.

Wcześniej ze zużytych kapsułek powstawały kolejne kapsułki, scyzoryki, obieraczki, drabiny, ramy okienne czy pudełka na zegarki.

Jak zapewniają nas konstruktorzy do wyprodukowania roweru wystarczy 300 kapsułek. Biorąc pod uwagę ile kawy wypijam, skompletowanie takiej ilości zajęłoby mi mniej niż pół roku…

Rower z recyklingu, którego kolor inspirowany jest kolorem, jakim oznaczona jest ulubiona kawa konstruktora roweru, posiada ciekawe rozwiązanie do montowania kubków w przednim koszyczku. Dla mnie bomba.

źródło: velosophy.cc

tekst nie jest sponsorowany