Góra urodziła mysz. Popularna aplikacja – Mapy Google – wzbogaciła się o nową opcję. Na mapach będziemy mogli znaleźć wypożyczalnie rowerów miejskich.

Tytuł i nagłówek przyciągnęły uwagę – to od razu napiszemy gdzie jest haczyk. Póki co aplikacja będzie miała nową warstwę tylko w… 24 miastach na świecie. Dobrą informacją jest to, że wśród tych miast jest Warszawa. Choć newsy o nowej funkcjonalności aplikacji krążą w sieci od wczoraj, to dziś po południu, w sklepie Google Play, nie było aktualizacji aplikacji.

O ile pojawienie się aktualizacji jest pewnie kwestią czasu, o tyle nie znalazłem nigdzie informacji czy na swoich smartphone-ach będziemy mogli korzystać z funkcjonalności apki w innych miastach.

Nowa funkcjonalność

To już druga, nowa funkcjonalność Map od giganta z Mountain View. Pierwszą z nich była dodana nie tak dawno opcja informowania o radarach. Niektórzy przy tej okazji zdołali już wydać wyrok śmierci na popularną w kręgach kierowców aplikację Yanosik.

Po aktualizacji aplikacji, rowerzyści chcący skorzystać z Veturilo, będą mogli sprawdzić gdzie jest najbliższa stacja i ile rowerów jest na niej dostępnych. Żeby wypożyczyć, albo zwrócić rower będziemy musieli posłużyć się jednak aplikacją od NextBike.

24 miasta, w których funkcjonuje nowość to, oprócz Warszawy, Barcelona, Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tai Pei, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco, São Paulo, Toronto, Zurych.

W związku z tym, że nie jesteśmy sami w stanie zweryfikować działalności apki, nie będziemy Wam przerzucać zdjęć promocyjnych od google’a.