Śląskie Święto Rowerzysty odbędzie się 16 czerwca 2019 roku po ulicach miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz na terenie Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Parku Śląskim.

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Śląskiego Święta Rowerzysty, imprezy rowerowej, której celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk rowerzystów. Uczestnicy wezmą udział w kilku Wielkich Peletonach, które o 13.00 spotkają się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Parku Śląskim.

Wielkie Peletony

Jako pierwszy wyruszy Wielki Peleton Zachodni, który rozpocznie się o godzinie 9.40 na pl. Krakowskim w Gliwicach, z możliwością dołączenia o 10.40 na pl. Warszawskim w Zabrzu i o 11.10 na rynku w Bytomiu. Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję.

Jako drugi wyruszy Wielki Peleton Zagłębiowski, który rozpocznie się o godzinie 11.00 na pl. Wolności w Dąbrowie Górniczej, z możliwością dołączenia o 11.25 koło nerki w Będzinie, o 11.50 koło pałacu Saturna w Czeladzi i o 12.10 koło cmentarza ewangelickiego w Siemianowicach Śląskich.

Jako trzeci wyruszy Wielki Peleton Katowicki, który rozpocznie się o zbiórką o godzinie 12.00 na pl. Kilara przy NOSPR. Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję.

Piknik rowerowy

Punktualnie o 13.00 rozpocznie się rowerowy piknik w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Podczas pikniku odbędzie się pokaz rowerów zabytkowych, będzie możliwość przetestowania niestandardowych rowerów takich jak: cargo, elektryczne czy tandemy. Odbędą się również: prelekcje z dalekich wypraw rowerowych, wystawa rowerów zabytkowych, konkursy rowerowe, darmowy serwis rowerowy i wiele innych.

Organizatorem Śląskiego Święta Rowerzysty 2019 jest stowarzyszenie „Gliwicka Rada Rowerowa”. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Śląskiego.

Szczegółowe informacje o imprezie: