230 kilometrów – tyle w sumie ma liczyć sieć tras rowerowych mających połączyć uzdrowiska pogranicza Polsko-Słowackiego.

Wyjątkowa trasa, łącząca po polskiej stronie Krynicę, Muszynę, Piwniczną oraz Szczawnicę, a po stronie słowackiej Vyzne Ruzbachy, Starą Lubovnię, Lubonianiskie Kupele, Bardejov i Bardejovskie Kupele. Droga przebiegać będzie przez malownicze parki narodowe i krajobrazowe. Rowerzyści po drodze napotkają cenne zabytki. Pragnienie będą mogli ugasić w bardzo popularnych w tych rejonach pijalniach wód.

Etap I – piłem w Szczawnicy…

Aktualnie ukończono prace na odcinku Drogi Pienińskiej w Szczawnicy. Na popularnym odcinku od pawilonu Pienińskiego Parku Narodowego, aż do granicy państwa ułożona została kostka brukowa (niefazowana). Wymieniono także barierki zabezpieczające trasę.

Pętla w Dolinie Popradu

Szlak rowerowy – będzie prowadzony w części po istniejących trasach (w tym EuroVelo), w części zostanie wytyczony i zbudowany na nowo. Droga powstanie dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków UE – szacowana wartość całego projektu to 5 187 225,80 Euro (dofinansowanie 85%).

W najbliższym czasie w ramach prowadzonej inwestycji powstaną m. in. nowe punkty obsługi rowerzystów w Szczawnicy i w Jaworkach.

foto główne: Pieniński Park Narodowy, www.pieninypn.pl