Już w najbliższy weekend piknikiem rowerowym Warszawiacy podsumują kampanię Rowerowy Maj.

Piknik to finał warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj. Przez cały maj przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych dojeżdżają aktywnie na zajęcia, za każdy dojazd dostają naklejkę, a za naklejki – nagrody.

Piknik to ukoronowanie akcji, dla uczestników okazja do spotkania i świętowania kolejnego udanego rowerowego sezonu, a dla nas – do podziękowania im i rodzicom za entuzjazm i zapał.

Imprezę rozpocznie Wielki Przejazd Warszawski: rowery, rolki, hulajnogi, deskorolki. Start przejazdu o godz. 10:00 na stadionie PGE Narodowy.

Przy dźwiękach muzyki odwiedzimy prawy i lewy brzeg Warszawy, przejedziemy nad Wisłą mostem Poniatowskiego, odetchniemy zielenią w Alejach Ujazdowskich, rozpędzimy się z górki po ulicy Spacerowej, a potem dłuuuuugą prostą polecimy aż do Wilanowa.

Już od godziny 11:00 na Plaży Wilanów zaplanowano główne atrakcje. Imprezę rozpocznie, organizowany przez Lang Team wyścig szosowy. W trakcie wyścigu i po jego zakończeniu uczestnicy mogą liczyć na gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy czy dmuchańce. Nie zabraknie lodów i waty cukrowej.

Najważniejsze jest jednak podsumowanie akcji Rowerowy Maj. Najaktywniejsze grupy i klasy zostaną wyróżnione na specjalnej scenie. Tam też odbiorą należne im nagrody.

Nagrodą główną w warszawskiej edycji akcji jest dwudniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym. Na miejscu zajęcia sportowe, sprzęt, wycieczki i wiele atrakcji. Na nagrodzonych czekają także wycieczki po stadionie Legii, a także zaproszenia na seans w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.

W tegorocznej akcji udział wzięło 65 135 uczestników – to frekwencja na poziomie aż 44% . W akcji udział wzięło 229 placówek i aż 3 896 klas. Uczniowie wykonali blisko 1,5 mln przejazdów!