9 stacji i 90 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla dzieci, rowery dla dzieci oraz tandemy mieszkańcy Ciechanowa mają do dyspozycji od miesiąca. W tym czasie rowery wypożyczono ponad 7,6 tys. razy.

W ciągu miesiąca działania w Ciechanowie samoobsługowego systemu rowerów publicznych, rowery wypożyczono 7 637 razy. W systemie zarejestrowały się 1 182 nowe osoby. Najpopularniejszą stacją była ta przy ratuszu (1 895 wypożyczeń), a najczęściej pokonywaną trasą okazał się odcinek między ratuszem a MOSiR (315 przejazdów). Średni czas wypożyczenia roweru to nieco ponad 22 minuty.

Kolejne stacje, z których najczęściej wypożyczano rowery to: Armii Krajowej (1 209 wypożyczeń), MOSiR Kryta Pływalnia (981), Plac Kościuszki (922), Powstańców Wielkopolskich (813). Najmniejszą popularnością cieszyła się natomiast stacja PKP Ciechanów Przemysłowy (322). Wśród najchętniej pokonywanych tras była droga między stacją Ratusz a Armii Krajowej (303 razy) oraz ten sam odcinek w odwrotnym kierunku (302 razy).

Za wdrożenie oraz obsługę Ciechanowskiego Roweru Miejskiego odpowiada firma Nextbike Polska. System obejmuje 9 stacji i 90 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla dzieci, rowery dla dzieci oraz tandemy. System Ciechanowski Rower Miejski jest dwukrotnie większy niż w ubiegłym roku, gdy wprowadzono go pilotażowo. Do stacji, zlokalizowanych na placu Jana Pawła II (Ratusz), przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej, dodano stacje: Kąpielisko Krubin, MOSiR Kryta Pływalnia, Placu Kościuszki, PKP Ciechanów Przemysłowy. Ponadto dodatkową, dziewiątą stację, która znajduje się przy ul. Gostkowskiej, przy skrzyżowaniu z pętlą miejską, zorganizowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Zwiększyła się także liczba rowerów. Do dyspozycji jest ich obecnie 90 – 82 standardowe, 2 tandemy, 4 rowery z siedziskiem dla dziecka i 2 dziecięce.

System Ciechanowski Rower Miejski umożliwia bezobsługowe wypożyczanie jednośladów przez całą dobę – we wszystkie dni tygodnia, w okresie jego funkcjonowania, czyli do końca października. Rowery można wynajmować bezpłatnie do 20 minut. Maksymalny czas wynajmu to 12 godzin. Aby móc wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie www.ciechanowskirower.pl i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu, o ile wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń. Ważne: konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wynajmy) tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Od 21 do 60 minut opłata wynosi 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Wypożyczony rower można zwrócić na dowolnej stacji.

Szczegóły dotyczące CRM zawarte są w regulaminie, opublikowanym na stronie www.ciechanowskirower.pl.

Z wyłonionym w przetargu wykonawcą, firmą Nextbike Polska, umowę podpisano na 3 lata. Zgodnie z nią w 2020 i 2021 roku system wystartuje 1 kwietnia. Każdego roku będzie działał do końca października.

źródło: ciechanowskirower.pl