Od lutego do października za dojazdy rowerem do pracy można zgarnąć rowerowe śniadanie. Organizatorem akcji jest Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. W 2019 r. mamy do czynienia już z 8 edycją akcji!

Żeby rozpocząć walkę o rowerowe śniadania w pierwszej kolejności nasz pracodawca musi dokonać w systemie rejestracji firmy. Warunkiem jest aby firma miała swoją siedzibę albo oddział na terenie Gdyni. Po dokonaniu zgłoszenia przez pracodawcę pracownicy rejestrują się w systemie i zgłaszają swoje przejazdy rowerem do pracy.

Do pracy kręcę rowerem

Każdego dnia pracownik może zgłosić maksymalnie dwa przejazdy (do i z pracy). Przejazdy można zgłaszać z dwudniowym opóźnieniem. Nie ma więc strachu, że zapomnicie zgłosić swoje przejazdy w piątek, kiedy po ciężkim tygodniu w biurze czy magazynie wpadacie tylko do domu, żeby rzucić torbę w kąt i biec dalej, na miasto.

Za zarejestrowanie minimum 6 przejazdów w danym tygodniu otrzymujemy uprawnienie do otrzymania rowerowego śniadania we wskazanym dniu kolejnego tygodnia. Śniadanie składa się z kanapki i owocu. Pula śniadań w 2019 r. wynosi 11 900. Po wyczerpaniu puli rywalizujący w akcji będą mogli otrzymać inne upominki.

Śniadania to nie wszystko

Organizatorzy akcji przewidzieli także inne nagrody. W przypadku zarejestrowania 24 przejazdów w ciągu 4 kolejnych tygodni otrzymujemy uprawnienie do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Wśród osób które zarejestrują min. 40 przejazdów lub przejadą min 300 km rozlosowane zostanie 30 nagród po 500 zł każda! Firmy, których pracownicy wykręcili najwięcej przejazdów zostaną wyróżnione specjalnymi statuetkami, a pracownicy otrzymają specjalne upominki.