Rowery publiczne to nie tylko domena dużych miast czy związków komunalnych. Jednoślady na minuty zaczynają pojawiać się także w mniejszych miastach. Nie tak dawno pisaliśmy o „przyklejonym” do Poznania Luboniu. Dziś możemy przekazać radosną informację, że rower miejski pojawił się w Bolesławcu.

Bolesławiec miasto w województwie dolnośląskim, zamieszkałe przez ok. 40 tys. mieszkańców. Mieszkańcy mogą chwalić się bogatą historią – starsi czytelnicy z pewnością skojarzą Bolesławiec ze słynną ceramiką 🙂

BROM – Bolesławiecki Rower Miejski

BROM dostarczony przez konsorcjum firm ORANGE POLSKA S.A. i ROOVEE S.A. to najnowocześniejszy w Europie, polski system automatycznych wypożyczalni rowerów miejskich.
System składa się ze 30 rowerów z 3-stopniową przekładnią rozlokowanych w 6 strefach BROM-ROOVEE PARK i łączy swobodę korzystania dedykowaną 4 generacji rowerów miejskich (rowery z komputerem pokładowym i GPS) z porządkiem jaki zapewnia rozpowszechniona w Polsce 3 generacja (rowery offline).

Komunikat UM Bolesławiec, www.boleslawiec.pl

W przeciwieństwie do zdecydowanej większości działających rowerów miejskich te bolesławieckie nie są dostarczone przez firmę NextBike. Rowery od ROOVEE, jak zapewnia operator można zostawić w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie

Gdy dojedziesz do celu, zostaw rower w dowolnym miejscu lub zdefiniowanych przez operatora miejscach postoju i zamknij blokadę. Jeśli chcesz otrzymać dodatkowy czas na korzystanie z ROOVEE – parkuj w naszej wirtualnej strefie.

http://roovee.eu/

Więcej o BROM-ie możecie przeczytać w komunikacie na stronie internetowej miasta Bolesławiec oraz na stronie Bolesławieckiego ROweru Miejskiego.

Rowerem miejskim w Bolesławcu pojedziesz za darmo przez 15 min. Żeby dołączyć do systemu musisz zapłacić 10 zł. Pełny cennik oczywiście na stronie internetowej BROM. Podoba nam się ta nazwa 🙂