Już 23 maja, w Warszawie, odbędzie się wyjątkowe spotkanie, podczas którego uczestnicy podyskutują o bezpieczeństwie infrastruktury rowerowej oraz kulturze użytkowników ruchu drogowego

Spotkanie, a właściwie przejazd rowerowy, a po nim dyskusja, rozpoczną się o 16:30 przy:

  • Crown Point Myhive, ul. Prosta 70
  • WFC, ul. Emilii Plater 53
  • miejsce pod budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pl. Defilad

Stamtąd grupa lub kilka grup wyruszą w trasę wyznaczoną przez różne biurowce. Na trasie uczestnicy będą zatrzymywali się by omówić kwestie architektoniczne i przestrzenne głównie pod względem bezpieczeństwa ruchu. Przejazd zakończy spotkanie, podczas którego uczestnicy poruszą tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Zostało ono zaplanowane na 18:30 na Bulwarach Wiślanych (przy Pawilonie Przystanek Sztuka).

Przejazd rowerowy ulicami Warszawy będzie wydarzeniem połączonym z 10. Konferencją Polskiego Rynku Biurowego i odbędzie się tydzień przed konferencją.

Idea przekazdu

Zrównoważony rozwój to idea, według której zmieniają się miasta oraz sposób życia ich mieszkańców. To nurt, który udoskonala miejski ekosystem. W ten trend wpisują się także planowane inwestycje w infrastrukturę rowerową. Udział w tym mają nie tylko inwestorzy publiczni, ale i komercyjni. Tworzą oni przyjazne otoczenie wokół swoich inwestycji, zachęcając najemców do dojeżdżania do pracy rowerem. A co z bezpieczeństwem? Czy infrastruktura rowerowa jest bezpieczna dla użytkowników czy raczej jazda po mieście to sztuka przetrwania? Jakie wyposażenie jest obowiązkowe? Sprawne hamulce, dzwonek, odblaski i apteczka rowerowa? Czy czuję się bezpiecznie na ścieżce rowerowej?

http://bikes.eurobuildconferences.com

Więcej informacji: