Od dziś na ulice będą stopniowo wyjeżdżać kolejne partie Mevo. Najwięcej jednośladów przybędzie w lipcu, a docelowe 4080 pojazdów pojawi się do połowy sierpnia.

Dotychczas, kilkukrotnie pisaliśmy o problemach z Mevo. Po chorobie wieku dziecięcego system zdaje się wychodzić na prostą, choć przeglądając facebookowy profil publicznego trójmiejskiego jednośladu nie brakuje krytycznych opinii użytkowników.

Kolejny etap

źródło: rowermevo.pl

Rowery Mevo biją rekordy popularności. Tylko w czerwcu średnio każdego dnia były wypożyczane po ok. 15-16 tysięcy razy. Od dziś na ulice gmin zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym będą wyjeżdżać kolejne, nowe partie jednośladów. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, tak aby do połowy sierpnia dostępna była pełna flota – 4080 sztuk.

– Bardzo intensywnie pracujemy nad poprawą i doskonaleniem systemu. Nasz serwis działa dzień i noc, 7 dni w tygodniu – dbając o systematyczne doładowywanie baterii i naprawiając uszkodzone rowery. Robimy wszystko, aby mieszkańcy Metropolii mogli korzystać każdego dnia przynajmniej z 98 proc. obecnie dostępnej floty, czyli ponad 1200 rowerów 

– powiedział Paweł Orłowskiprezes Nextbike Polska.

Nowe rowery zostaną oznaczone dodatkowymi naklejkami na osłonie bagażnika i skrzydełkami z informacjami o możliwości zgłaszania uwag do testowanych pojazdów z II etapu wdrożenia. Oznaczenia wyróżniać się będą także sześciocyfrową numeracją przygotowaną na czas testów.

– Pełna flota Mevo będzie dostępna do połowy sierpnia. – Najbardziej cieszy mnie fakt, że użytkownicy tak chętnie korzystają z Mevo. Nasze statystyki niemal każdego dnia biją rekordy 

– dodał Paweł Orłowski.

Od momentu uruchomienia Mevo, tj. od 26 marca do 8 czerwca, w systemie zarejestrowało się ponad 103 tys. użytkowników. Łącznie rowery były wypożyczane ponad 690 tys. razy. Najwięcej wypożyczeń było w tym czasie w Gdańsku – 380 tys., Gdyni – niemal 174 tys. oraz Sopocie – blisko 36 tys.

System Roweru Metropolitalnego Mevo to najnowocześniejszy system roweru miejskiego w Europie. Jest doskonałym uzupełnieniem transportu publicznego. Mieszkańcy i turyści Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa i Pruszcza Gdańskiego w trakcie swoich codziennych podróży mogą skorzystać z jednośladów, wyposażonych m.in. we wspomagający silnik elektryczny, moduły GPS czy elektrozamek. Wypożyczenie roweru jest intuicyjne i odbywa się w 3 prostych krokach za pomocą smartfona lub karty.