System roweru publicznego w Warszawie powiększył się o stacje w przyległych do Warszawy, od południa, Michałowicach.

W ramach gminnego roweru powstało 7 stacji. Na wypożyczonych na nich rowerach można dojechać do Warszawy. System, którego operatorem jest firma Nextbike, zintegrowała gminne rozwiązanie z Veturilo. Dzięki temu mieszkańcy gminy Michałowice mogą bez problemu dojechać na rowerze do pracy czy szkoły w Warszawie i oddać tam rower na jednej z ponad 370 stacji. W drugą stronę działa to oczywiście analogicznie.

Na rowerach wypożyczonych w Michałowicach można dojechać do Warszawy, a standardowe rowery Veturilo zwracać również w Michałowicach – na jednej z 7 stacji Roweru Gminnego – Opacz WKD, WKD Michałowice, ul. Szkolna, Urząd Gminy Michałowice, Zalew Komorowski, Komorów WKD, WKD Nowa Wieś Warszawska. Obowiązuje przy tym cennik zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia, 1 zł za wypożyczenie nieprzekraczające godziny, 3 zł za drugą godzinę, 5 zł za trzecią i po 7 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę wypożyczenia.

veturilo.waw.pl

To nie koniec integracji systemów roweru publicznego znajdującego się w okolicach z Veturilo. Jak wyczytaliśmy w komentarzach na Facebook-u wkrótce spodziewać się można, że do Warszawy na publicznym mieszczuchu pojedziemy z Pruszkowa.