Piotrkowski rower miejski w tym roku wystartuje 27 sierpnia. System będzie składał się z dziesięciu stacji i 80 rowerów.

Przez cztery miesiące ubiegłego roku, tj. od połowy lipca do połowy listopada, na terenie Piotrkowa funkcjonował pilotażowy projekt roweru miejskiego. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, dlatego będzie nie tylko kontynuowany, ale zostanie także rozszerzony.

W tym roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na prowadzenie roweru miejskiego przez najbliższe 4 lata. Zwycięzcą przetargu została firma Nextbike, która była operatorem systemu także w ubiegłym roku.

W tym roku – ze względu na czas przygotowania stacji i rowerów – system ruszy 27 sierpnia i będzie działał do końca października. W latach 2020-2022 rower miejski będzie funkcjonował od 1 kwietnia do 31 października.

Na nowy system złoży się dziesięć stacji, w tym dziewięć stacji stałych:

  1. Dworzec Kolejowy,
  2. Belzacka Basen,
  3. Stare Miasto Mediateka,
  4. Park im. ks. J. Poniatowskiego,
  5. Osiedle Łódzka,
  6. Dmowskiego Poprzeczna,
  7. Osiedle Wyzwolenia,
  8. Wierzeje,
  9. Słowackiego Osiedle
  10. raz jedna sezonowa przy kąpielisku „Słoneczko” (czynna od 1 czerwca do 30 września).

W systemie miejskim do dyspozycji mieszkańców będzie łącznie 80 rowerów, w tym: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne/cargo i 4 rowerki dziecięce. Z kolei w czasie działania dziewięciu stacji stałych będzie o osiem rowerów standardowych mniej.

Aby wypożyczyć rower będzie trzeba zarejestrować się na stronie www.PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za przejażdżkę od 21 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą i każdą kolejną rozpoczętą godzinę jazdy zapłacimy dodatkowe 2 zł.

źródło: piotrkow.pl