Kto nie chciałby, żeby płacili za samą jazdę na rowerze. Utopia? Nie! Rowerową walutę BikeCoin, wymienną na nagrody (gadżety i zniżki), można zarabiać w Gdańsku. Umożliwia nam to Gra rowerowa.

O BikeCoin-ach pisaliśmy już na naszej stronie przy okazji informacji o akcji krecedopracy.pl. Gra rowerowa Kręcę dla Gdańska, stworzona przez ta samą firmę, opiera się o aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki opcji „śledzenia” trasy możemy w aplikacji zbierać punkty i wymieniać je później na nagrody.

Gdańsk rowerem stoi

Gdańska, jako miasta coraz bardziej przyjaznego rowerzystom, nie trzeba specjalnie przedstawiać. Nie tak dawno pisaliśmy, że miasto postarało się o specjalny certyfikat „Pracodawcy Przyjaznego Rowerzystom”.

Samorząd zdecydował się teraz na „wejście” w wirtualną rywalizację, której celem jest zachęcenie do przesiadki na dwa kółka kolejnych Gdańszczan.

Na czym polega gra?

Na smartphone-a ściągamy aplikację Activy – Rowerowa Gra i zapis aktywności z GPS (dostępna w AppStore i Google Play) i instalujemy na swoim urządzeniu. Po krótkiej rejestracji (można do tego użyć swojego konta na facebook-u) możemy dołączyć do jednej z rywalizacji. Wśród otwartych dostępne są póki co tylko cztery (w tym Kręcę dla Gdańska), za to lista rywalizacji firmowych prezentuje się naprawdę zacnie.

Po dołączeniu do rywalizacji Kręcę dla Gdańska, za każdy zarejestrowany (przy pomocy GPS) przejazd otrzymujemy punkty, zdobywamy kolejne poziomy i odznaki.

BikeCoin

Zdobyte za przejazdy BikeCoin-y możemy wymieniać na zakupy lub zniżki w sklepach, które zdecydują się przystąpić do akcji

Więcej informacji o Gdańskiej rywalizacji dostępne na stronie internetowej grarowerowa.pl

Przyglądając się uważnie stronie, możemy zauważyć, że wkrótce możliwe będzie także podjęcie podobnej rywalizacji w Sopocie…

A wszystkim, którzy mają jeszcze trochę urlopu i chcą wybrać się do Gdańska właśnie, przy okazji, polecamy specjalny przewodnik, o którym też pisaliśmy na miejskich rowerach.

https://miejskierowery.com/wez-przewodnik-i-ruszaj-w-miasto/