Kręcę do Pracy – pierwsza akcja społeczna, która nagradza za jazdę na rowerze do pracy! 17 maja przyłącz się do pierwszej ogólnopolskiej akcji rowerowej, wkręć się na dobre i zgarniaj nagrody!

17 maja br. przypada Międzynarodowy Dzień Jazdy Rowerem do Pracy. Z tej okazji startuje akcja KRĘCĘ DO PRACY, czyli inicjatywa kierowana do każdego, kto dojeżdża do pracy. Jej celem jest zachęcenie do jazdy na rowerze i wynagradzanie za wybór ekologicznego środka transportu.

Organizatorzy akcji chcą wkręcić w to na dobre – przekonać, że rower może towarzyszyć na co dzień, a nie tylko od święta. Zyska na tym nasze zdrowie, środowisko i miasto. Organizatorem akcji są pomysłodawcy aplikacji Activy – pierwszej mobilnej gry rowerowej, w której liczą się nie tylko kilometry. Akcja będzie trwać od 13 maja do 3 czerwca br.

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy pobrać aplikację Activy z krecedopracy.pl, zarejestrować się i dołączyć do otwartego konkursu KRĘCĘ DO PRACY. Aplikacja rejestruje przejazdy rowerem, za które otrzymuje się punkty i wymienia na nagrody od partnerów w sklepie w aplikacji Activy.

Akcja KRĘCĘ DO PRACY będzie trwać od 13 maja do 3 czerwca br. Punkty za przejazdy rowerem wykonane w dniu 17 maja – czyli Międzynarodowym Dniu Jazdy Rowerem do Pracy – będą liczone podwójnie!

Dlaczego warto kręcić?

Jak wynika z analiz Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF) jazda rowerem jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym.

Jak podaje ECF, wybór roweru zamiast samochodu i autobusu jako środka transportu do miejsca pracy może oznaczać zmniejszenie emisji o 750 kg CO2 w skali roku, przy założeniu czterech wyjazdów w ciągu tygodnia na dystansie 8 km w jedną stronę.

Co jeszcze zyskujesz, wybierając rower jako główny środek transportu? Przede wszystkim hartujesz organizm, dbasz o swoją kondycję, możesz uniknąć stania w korkach oraz wymienić się uśmiechem z innymi rowerzystami, których codziennie widuje się na trasie. Korzyści jest wiele, dlatego warto zacząć już teraz!