Coca-Cola HBC Polska oddała do dyspozycji swoich pracowników firmowe rowery. Działają one na zasadzie wypożyczalni.

Firma liczy, że w ten sposób pracownicy zaoszczędzą czas (nie będą stali w korkach) oraz zadbają o swoje zdrowie i tężyznę fizyczną. Rowerów jest 15.

System działa w oparciu o specjalną aplikację, która za pomocą Bluetooth łączy się z rowerem wyposażonym w specjalny zamek. Po odblokowaniu zamka pracownicy mogą korzystać z jednośladu. Rowery wyposażone są także w łańcuchy, dzięki czemu pracownicy mogą bezpiecznie przypiąć rower choćby pod swoim domem.

Nasz system jest elastyczny, dlatego jesteśmy w stanie dostosować go do potrzeb każdego klienta – firmy, parku biurowego, a w przyszłości również do miast. Wszystkie działania, które podejmujemy staramy się wykonywać w sposób jak najmniej inwazyjny dla środowiska. Do relokacji rowerów zamiast samochodu używamy roweru elektrycznego i przyczepki przystosowanej do przewozu jednośladów. Nasi pracownicy to rowerzyści, którzy nie wyobrażają sobie innego środka transportu, więc dostarczamy im narzędzia, ułatwiające im pracę. Ogromnie cieszymy się ze współpracy z firmą Coca-Colca HBC Polska. Przez tydzień rowery zostały wypożyczone ponad 100 razy, co pokazuje niesamowity potencjał takiej usługi. Liczymy na to, że w przyszłym roku zapotrzebowanie będzie tak duże, że podwoimy ilość rowerów dostępnych dla pracowników tej firmy. 

– mówi Sebastian Zimmermann, Prezes Zarządu The Bike Company.

Operator systemu otrzymuje szczegółowe dane z każdej przejażdżki, takie jak lokalizacja, liczba przejechanych kilometrów oraz zaoszczędzony dwutlenek węgla, dzięki czemu można na bieżąco monitorować realne efekty wdrożenia systemu i jego wpływ na środowisko.

https://www.facebook.com/thebikecompanypl/posts/2240151339575227

System Revelo

System wypożyczalni rowerów Revelo jest obecny na rynku od 2018 roku. Do tej pory bike sharing Revelo został wdrożony w 12 parkach biurowych w 3 polskich miastach, a jego zasięg z roku na rok jest poszerzany o nowe lokalizacje. 

Oprócz systemu bike sharingu Revelo firma The Bike Company ma w swojej ofercie także eventy rowerowe dla parków biurowych i centrów handlowych, podczas których odbywa się darmowy serwis rowerowy, testowanie nietypowych rowerów oraz konkursy i zabawy dla pracowników lub klientów.

Obecnie firma pracuje nad udoskonaleniem aplikacji mobilnej i dodaniem do niej nowej funkcji, a także aktywnie współpracuje z zarządcami nieruchomości komercyjnych przy organizacji eventów rowerowych VeloDay dla najemców i ich pracowników. W niedalekiej przyszłości The Bike Company planuje poszerzenie usług bike sharingu o rowery elektryczne.

źródło: thebikecompany.pl