Wyjątkowy zlot zabytkowych rowerów odbędzie się w Poznaniu już 9 czerwca.

Szczegóły oraz oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie
http://www.retroweriada.pl, więcej szczegółów także w facebook-owym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1836031483175572/ 

Automobilklub Wielkopolski zaprasza na VII Ogólnopolski Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych RETROWERIADA 2019. Impreza jest znana w środowisku pasjonatów zabytkowych rowerów.

W zlocie mogą wziąć udział posiadacze rowerów wyprodukowanych do roku 1955 oraz produkcji polskiej do roku 1965. Po raz drugi zapraszamy do udziału w zlocie posiadaczy rowerów wyścigowych wyprodukowanych do roku 1980. W zeszłorocznej edycji na Malcie z różnych stron Polski przyjechało 40 pasjonatów zabytkowych rowerów, którzy zaprezentowali 54 nierzadko wyjątkowe eksponaty. Jury miało nie lada problem, aby wyłonić wyróżniające się rowery w poszczególnych klasyfikacjach. Doceniono wiek rowerów, ich oryginalność lub wysiłek włożony w odrestaurowanie, a także nowatorskie jak na czas produkcji danego egzemplarza, rozwiązania techniczne.

Najbardziej widowiskową konkurencją zlotu był konkurs elegancji, w którym uczestnicy wystartowali do rundy dookoła jeziora ubrani zgodnie z modą z czasu pochodzenia roweru. W tegorocznej edycji również nie zabraknie tej konkurencji.

1949-89 Zapraszamy również posiadaczy rowerów z okresu PRL, imprezą towarzyszącą będzie zlot rowerów właśnie z tej epoki.

Zapewniamy szereg atrakcji dodatkowych. Ci, którzy przyjadą na własnych rowerach będą mogli na specjalnym stanowisku poznańskiej Policji bezpłatnie je oznakować.

źródło: http://www.retroweriada.pl