Grupa zapaleńców przejedzie na rowerach z miejskiej wypożyczalni blisko 150 km. Ich celem jest zebranie pieniędzy dla dzieci z częstochowskiego hospicjum. Przy okazji chcą zapolować na smoka.

17 śmiałków, na co dzień znanych w Częstochowie jako NIEGRZECZNE MTB, wpadło na pomysł wyjazdu do Krakowa na publicznych rowerach miejskich, podczas jednego ze swoich wtorkowych treningów. Miał być sponsor, który w zamian za reklamę przekaże środki na częstochowskie hospicjum. Cała akcja miała być nie do końca legalna – rower publiczny zgodnie z regulaminem może być wypożyczony maksymalnie na 12 godzin. Dla wprawionego kolarza pokonanie tej niełatwej trasy w tym czasie to żaden problem. Ale tu mówimy o rowerach miejskich – ciężkich i o ograniczonym zasobie przełożeń. Niegrzecznego MTB to jednak nie ograniczało. W miarę upływu czasu pojawiały się kolejne możliwości, aż w końcu firma NextBike i samorząd Częstochowy zaangażowały się w akcję. Ekipa skupia się teraz na gromadzeniu smoków.

Narysuj nam smoka

Do Krakowa pojedzie 17 rowerzystów. Dystans 150 km po pagórkowatych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej pokonają w dwa dni – 24 i 25 sierpnia br. Patronat honorowy nad przejazdem i całą akcją objął Prezydent Częstochowy. W jaki sposób ekipa chce zebrać pieniądze?

W czasie przygotowań do wyprawy, razem z wieloma, wieloma wolontariuszami stworzyliśmy akcję, w której sławni, znani i lubiani ludzie rysują, malują, rzeźbią nam smoki. Dlaczego smoki? Ponieważ finał naszej podróży w sierpniu to Smok Wawelski nad Wisłą w Krakowie.

Szukamy sponsorów dla akcji oraz ludzi którzy dzieciakom wykonają takie smoki! Technika dowolna. Dzieła i podpisane przedmioty zostaną przekazane Hospicjum, które sprzeda je na aukcji ( allegro oraz aukcja stacjonarna dla dzieł sztuki ). Cały zysk z akcji rowerowej i wszystkich aukcji przeznaczony jest na dzieci znajdujące się pod opieką Hospicjum.

Czy przywita ich Grzegorz Turnau?

Niewątpliwą zaletą sprawców całego zamieszania jest wyjątkowy luz jakim cechuje się głównodowodzący akcją Luka. Na facebookowym profilu akcji POLOWANIE NA SMOKA dzieli informacjami do kogo zwraca się z prośbą o wsparcie. Choć cel akcji jest wyjątkowo poważny, to Luka zaczepia potencjalnych darczyńców prezentując wyjątkowe poczucie humoru. Póki co sprawdza mu się to doskonale. Smoki na aukcję przekazali już były piłkarz, wielokrotny reprezentant Polski Tomasz Iwan, zespół Nocny Kochanek, kierowca rajdowy Bartłomiej Mirecki czy rowerowi blogerzy.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=466482750836760&id=466335424184826

Jak pokazują statystyki, w ciągu paru dni za pośrednictwem facebooka, za swoim przekazem smoczy myśliwi dotarli do ponad 35 tys. osób.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=468944107257291&id=466335424184826

Gdzie ich szukać?

Najszybciej na facebook-owym fanpage-u POLOWANIE NA SMOKA. Więcej informacji znajdziecie Państwo :

  • dzwoniąc do Fundacji Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci, Aleja Armii Krajowej /3/220 42-200 Częstochowa tel. 34 360 55 37, www.hospicjumdzieciece.pl
  • dzwoniąc do samego Hospicjum – STOWARZYSZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ 42-202 Częstochowa ul. Krakowska 45a (tel./fax (34) 360-54-91, (34)360-55-37 ), http://hospicjum-czestochowa.pl/
  • lub mailując na mail organizatora: lukasz.zyska@gmail.com.

Akcja odbywa się dzięki uprzejmości i wsparciu firmy Nextbike – operatora rowerów miejskich w Częstochowie.