A gdyby tak zamienić przemierzane kilometry na złotówki dla potrzebujących?

Rower miejski to nie jest najlepszy pojazd, który pozwoliłby nam włączyć się do tak popularnych w aplikacjach Endomondo czy Strava rywalizacjach. Nabijane przez nas codziennie kilometry można jednak, za pośrednictwem różnych aplikacji zamienić na realne wsparcie dla dzieci z domów dziecka. Do takiej akcji zaprasza nas Fundacja Ekologiczna Arka.

O akcji Rower Pomaga
Celem akcji Rower Pomaga jest promocja jazdy na rowerze, zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko. Za kilometry wspólnie przejechane w ramach akcji dzieci otrzymują wymarzone rowery.


https://rowerpomaga.pl

Dotychczas, dzięki trzem edycjom akcji, do domów dziecka trafiło ponad 220 jednośladów!

Jak zamienić kilometry na rowery?

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko. Wpisz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl. Twój wynik zostanie dodany do specjalnego licznika kilometrów wraz z wynikami innych rowerzystów. Czym więcej wspólnie przejedziemy kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma nowe rowery.


https://rowerpomaga.pl/zasady

Wpisując na stronie swoją trasę możemy wybrać cel szczegółowy (rozwijana lista jest naprawdę długa). Możemy także skorzystać z aplikacji Endomondo, dołączając do licznych wydarzeń „Rower pomaga w…” (np. tutaj ROWER POMAGA W WARSZAWIE – wtedy wystarczy przed każdą jazdą uruchomić tylko aplikację, a kilometry będą sumowały się same.

Więcej informacji o projekcie szukajcie na stronie: