Wydłużony został termin składania dokumentów dot. przetargu na operatora systemu Wodzisławskiego Roweru Miejskiego. Miasto chce by system zafunkcjonował jeszcze w tym roku.

Docelowo system ma funkcjonować od 1 marca do 30 listopada. Zwycięzca przetargu będzie obsługiwał WRM przez pełne dwa sezony, do 2021 r. Przetarg trzeba było wydłużyć bo pojawiły się liczne pytania – m. in. czy konieczne jest tłumaczenie strony i aplikacji na język rosyjski oraz funkcjonowanie aplikacji na systemie Windows Phone. Jednym z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty jest usunięcie usterki roweru w max. 12 godzin. Ten punkt nie spodobał się oferentom. Miasto pozostaje jednak nieugięte.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie kompleksowe przygotowanie i obsługa systemu wypożyczalni: od dostawy stacji i rowerów, aż po wykonanie strony internetowej i aplikacji na urządzenia mobilne.

Aplikacja mobilna dedykowana WRM będzie dostępna przynajmniej w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Każdy użytkownik będzie mógł z niej korzystać za darmo i będzia miał możliwość pobrania jej na powszechnie dostępnych platformach, tj. Android, IOS, Windows Phone. Aplikacja nie tylko ułatwi użytkownikowi wypożyczenie oraz zwrot sprzętu, ale i będzie dawała możliwość wglądu do mapy systemu, który poinformuje o dokładnej liczbie sprawnych, niezablokowanych rowerów we wszystkich stacjach w czasie rzeczywistym.

System Wodzisławskiego Roweru Miejskiego ma liczyć 9 stacji rowerowych wyposażonych w tablice informacyjne, stojaki rowerowe i 40 rowerów. Z rowerów będą mogły korzystać osoby, których waga nie przekraczy 125 kg. Wodzisławianie będą mieli również możliwość przewozu bagażu o masie do 15 kg na przednim bagażniku.

źródło: wodzislaw-slaski.pl // fot. pixabay.com