Nie od wczoraj wiadomo, że jednym ze sposobów finansowania budowy nowych dróg dla rowerów są budżety obywatelskie. To właśnie dzięki nim Warszawiacy wkrótce będą cieszyć się nowymi drogami.

O ogłoszeniu przetargu na trzy odcinki dróg poinformował na facebook-u Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem (czyt. nie będzie przebojów z przetargiem i późniejszym wykonawstwem) to już niedługo zrealizowane zostaną zadania:

  • „Droga dla rowerów wzdłuż ul. Kaliskiego”,
  • „Uzupełnienie brakującego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż trasy AK w rejonie ul. Rudzkiej”,
  • „Głębocka – rowerem na zakupy! Targówek”

W ramach pierwszego z nich

przebudowa obejmuje około 350 m pasa drogowego poza jezdnią ulicy
Urbanowicza oraz około 1500 m ulicy Radiowej, gdzie wprowadzono korekty
przebiegu drogi dla rowerów i łączniki usprawniające korzystanie z istniejącego ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni gruntowej, znajdującego się po północnej stronie jezdni.

Uzupełnienie brakującego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż trasy AK to:

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż północnej strony nasypu ul. Mickiewicza na wiadukt nad trasą AK – od skrzyżowania z Rudzką i Klaudyny do początku istniejącej ścieżki rowerowej przy wiadukcie ul. Mickiewicza.

W przypadku projektu trzeciego

(…) zakłada (się) budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Głębockiej, w celu połączenia centrum handlowego oraz istniejących parkingów rowerowych i stacji Veturilo z istniejącą siecią tras rowerowych na Bródnie, nowe nasadzenia zieleni, zamianę barierek w pasie dzielącym jezdnie na żywopłot oraz montaż 4 stojaków rowerowych.

Zarząd Dróg Miejskich na oferty czeka do 16 kwietnia.