Systemy rowerów publicznych coraz odważniej wkraczają do małych miast i miasteczek. Kolejnym z nich jest Supraśl. W położonym niedaleko Białegostoku mieście funkcjonować będą 2 stacje i 12 jednośladów Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego.

1 sierpnia zostały aktywowane dwie wypożyczalnie rowerowe, a mieszkańcy Supraśla zyskali możliwość korzystania ze swojego samoobsługowego systemu. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Supraski Rower Uzdrowiskowy obejmuje 2 lokalizacje i 12 jednośladów. Stacje będą dostępne przez całą dobę do końca listopada. Stacje wypożyczeń znajdują się na rynku w Supraślu oraz przy szkole w Sobolewie. Operator systemu, Nextbike Polska, wdrożył system i przez cały okres umowy będzie odpowiadał za jego kompleksową obsługę.

komunikat prasowy suprasl.pl

Pierwsze 20 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 21 do 60 minuty kosztuje 1 złoty. Druga godzina to 3 złote, a każda następna – 5 złotych. Sama opłata inicjalna (10 zł), o ile nie zostanie wykorzystana na wypożyczenia dłuższe niż 20 minut, podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie lub jest do wykorzystania na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike.

System SRU kompatybilny z białostoskim BiKeRem

Za uruchomienie i obsługę Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego odpowiada największy w Polsce operator samoobsługowych wypożyczalni Nextbike Polska. SRU jest kompatybilny białostockim BiKeRem i z systemami w wielu miastach w Polsce. Mieszkańcy Supraśla, posiadający aktywne konto w swoim systemie, mogą korzystać z rowerów systemów Nextbike bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

źródło: suprasl.pl