Budowa drogi dla rowerów na ul. Grunwaldzkiej zaczynała być powoli jak brazylijska telenowela. Na szczęście prace przy budowie wreszcie ruszyły.

Zdjęciami z postępów prac z na facebook-u podzielił się Rowerowy Poznań. Historia budowy rowerowej arterii przy jednej z głównych ulic Poznania jest długa i dosyć burzliwa. Temat najbardziej dawał o sobie znać lokalnej społeczności w 2016 r. kiedy w eter poszedł pomysł poświęcenia na DDR jednego pasa ruchu. O jakież było wtedy święte oburzenie kierowców…

Historia kończy się happy-endem, choć po nieudanym pierwszym przetargu (złożona oferta przekroczyła zaplanowaną w miejskim budżecie kwotę) w mieście słychać pomruki niezadowolenia.

W ramach zadania powstaną drogi rowerowe po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej oraz wyremontowana zostanie nawierzchnia przyległych chodników. Trasa dla kierujących jednośladami będzie dwukierunkowa, z nawierzchnią bitumiczną. Wzdłuż niej pojawią się nowe elementy małej architektury, sposób parkowania pojazdów zmieni się na równoległy, a zatoki postojowe zostaną przebudowane i otrzymają nową nawierzchnię z kostki betonowej. Dodatkowo wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich, co zdecydowanie ułatwi mieszkańcom i gościom MTP włączenie się do ruchu w ulicę Grunwaldzką.


http://www.poznan.pl/mim/info/news/nowe-drogi-rowerowe-na-ul-grunwaldzkiej,130556.html