Warszawska Masa Krytyczna, która w piątek 26 kwietnia o 19:00, wyruszy z Placu Zamkowego, będzie promowała dojazd rowerem do pracy.

Nieważne, jak jeździcie po naszym mieście, czy komunikacyjnie czy transportowo, zapraszamy na przejazd pod hasłem „Niech się święci (rowerowy) Pierwszy Maja”. W czasie kwietniowego przejazdu z okazji majowego święta chcemy zachęcać Warszawiaków do używania roweru jako narzędzia dojazdowego do pracy.

W czasie przejazdu „uczcimy” święto pracy trasą pochodów pierwszomajowych. Spróbujemy sprawić, by przejazd Masy był sentymentalną podróżą w czasie, do lat średniego PRLu, gdy pochody były stałym elementem Pierwszego Maja. Mamy nadzieję, że oprawa przejazdu przypomni uczestnikom pochodów jak wyglądały te „dobrowolne” manifestacje, młodszym pokaże ich klimat, który już nie wróci.

Podczas przejazdu nasza przewodniczka opowie gdzie się co odbywało i jak.

https://www.facebook.com/events/409805979815854/permalink/409805993149186/

Masa pojedzie trasą plac Zamkowy, Miodowa, Senatorska, plac Bankowy, Solidarności, JP II, Grzybowska, Królewska, Marszałkowska, plac Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Wołoska, Boboli, Batorego, Niepodległości, Chałubińskiego, aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy. Dystans wyniesie ok. 20 km.