Na terenie Gdyni leży całkiem pokaźna część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z uroków którego chętnie korzystają zarówno mieszkańcy jak i turyści. W gdyńskich lasach trwa uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych.

kom. pras.

Las i rower to połączenie idealne. Korzystanie z ekologicznego środka transportu w cieniu konarów drzew, obserwując przyrodę i oddychając powietrzem pachnącym igliwiem będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej wygodne. W gdyńskich lasach trwa uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych.

Zespół ds. komunikacji rowerowej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni w porozumieniu z Nadleśnictwem Gdańsk, poprawia oznakowanie szlaków leśnych na terenie Gdyni. W dwudziestu trzech miejscach powstaną nowe drogowskazy, a kolejnych dziewięć, które uległy zniszczeniu, będą naprawione. W sumie drogowskazy znajdować się będą w trzydziestu dwóch lokalizacjach.

– Położenie naszego miasta jest unikalne. Otoczone lasami, stwarza ogromne możliwości rekreacyjne. W Gdyni sukcesywnie zachęcamy mieszkańców do aktywnego wypoczynku, w tym także do jazdy na rowerze. Infrastruktura tego rodzaju środków komunikacji stale się rozwija, by znacząco wpływać na wygodę i bezpieczeństwo entuzjastów dwóch kółek. Bardzo się cieszę, że dzięki nowym drogowskazom również poruszanie się rowerem po lasach będzie łatwiejsze 

– mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
W gdyńskich lasach trwa uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych // fot. Wojciech Racek gdynia.pl

Pokryte odblaskową powłoką tablice wskazują dystans i kierunek do najbliższych dzielnic i informują o nachyleniu terenu. Jeśli wynosi ono powyżej 6%, kierują do istniejących szlaków oznakowanych poszczególnymi kolorami. Wszystkie drogowskazy umieszczone są na drewnianych palach.

– Część gdyńskich tras rowerowych przebiega również przez piękne tereny leśne, w których czasem można się zgubić. Właśnie z myślą o czytelności przebiegu tras przygotowaliśmy system oznakowania, który ułatwi znalezienie odpowiedniej trasy bez sięgania po mapę. Gdyby zaszła jednak taka potrzeba, na każdym słupku umieszczony zostanie QR kod, który odeśle nas do odpowiedniego miejsca na interaktywnej mapie

 wyjaśnia Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej.

Montaż ma się zakończyć 30 września.

W ubiegłym roku nowe oznakowanie pojawiło się w Parku Kolibki. W przyszłym roku planowane jest dalsze uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych.

źródło: gdynia.pl