Gliwice przedstawiły właśnie statystyki roweru miejskiego za czerwiec. Jest się czym pochwalić!

Miejskie rowery cieszą się rosnącą popularnością. W czerwcu do Gliwickiego Roweru Miejskiego dołączyło 941 nowych użytkowników. System zanotował 14 157 wypożyczeń. Jeździmy!

Niezmiennie największą popularnością cieszą się stacje przy ul. Akademickiej (2361 wypożyczeń), dworcu PKP (2081) oraz pl. Inwalidów Wojennych (1678).

Przypominamy, że Gliwice dołączyły do zintegrowanego metropolitalnego systemu rowerowego. Oznacza to, że wypożyczony w Gliwicach rower miejski można zostawić na stacji w Katowicach, Zabrzu, Sosnowcu, Tychach, Chorzowie lub w Siemianowicach Śląskich i odwrotnie. Tylko w czerwcu z takiej możliwości skorzystało 53 użytkowników GRM.

Aby dołączyć do systemu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.gliwickirower.pl lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 zł. Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji, lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

źródło: gliwice.eu