Mieszkańcy Włocławka będą mieli do dyspozycji 50 jednośladów czwartej generacji. W mieście wyznaczono 6 wirtualnych stref zwrotu. Operatorem systemu jest Orange.

Włocławski Rower Miejski powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Postulowali Oni uruchomienie wypożyczalni zgłaszając propozycje do budżetu obywatelskiego. Podkreślił to dziś prezydent miasta.

Wydawało się niemożliwe, ale jednak się udało i  w tym roku ruszamy z rowerem miejskim. Cieszy fakt, że był to projekt zaproponowany w budżecie obywatelskim i to właśnie dlatego był on dla nas priorytetem.

-powiedział podczas konferencji prasowej inaugurującej działanie systemu Prezydent Włocławka

Włocławek (ok. 113 tys. mieszkańców) dołącza do grona średniej wielkości miast, na ulicach których pojawiły się rowery publiczne.

Rowery 4G

Jednoślady dostarczone przez Orange to konstrukcje 4 generacji, a więc rowery bezstacyjne. W mieście utworzono 6 wirtualnych stref wypożyczeń/zwrotów. Możliwe jest pozostawienie roweru poza wyznaczoną strefą. Wtedy jednak musimy zapomnieć o bonusie – 4 zł oddawanych jako zasilenie konta.

Wszystkie rowery wyposażone są w 7-stopniowe przekładnie, automatycznie uruchamiane oświetlenie oraz koszyk, którego maksymalne obciążenie wynosi 10 kg.

Operator na wniosek ratusza będzie mógł raz w miesiącu zmienić lokalizację najmniej wykorzystanej stacji, tak aby w przyszłym sezonie rowerowym wiedzieć już dokładnie, gdzie docelowo rozlokować jednoślady.

-głosi w komunikacie Urząd Miasta Włocławek
https://www.facebook.com/UMWloclawek/posts/3089306644443259

Cennik

Włocławski Rower Miejski kusi przystępnymi cenami. Za darmo pojedziemy 20 minut. Godzina jazdy będzie nas kosztowała złotówkę. Tyle samo zapłacimy za kolejną godzinę. Jeśli zdecydujemy się pędzić na miejskim rowerze kolejną godzinę (rozpoczęcie 3 godziny) do rachunku doliczymy 2 zł. Każda kolejna godzina to wydatek 3 zł. Opłata inicjalna wynosi 10 zł.

W regulaminie przewidziano także kary. Pozostawienie roweru w odległości do 20 km poza strefą WRM to koszt 100 zł. Jeżeli pozostawimy rower dalej musimy liczyć się z sankcją w wysokości 1 tys. zł.