Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia kupi dla urzędników, policjantów i strażników miejskich 230 rowerów elektrycznych. Dziś dowiedzieliśmy się jak będą wyglądały wspomagane elektrycznie jednoślady.

Przypomnijmy: najpierw ponad 40, a w następnych miesiącach kolejnych prawie 190. To łącznie 230 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, które zostaną przekazane urzędnikom miast i gmin członkowskich, policji i straży miejskiej w ramach programu „Rowerem lub na kole”, realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Dostawy zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszych ponad 40 rowerów przyjedzie do Metropolii w ciągu 30 dni – po jednym zostaną przekazane do wszystkich miast i gmin członkowskich, a kilka pozostanie do dyspozycji pracowników Urzędu Metropolitalnego. Będą korzystali z nich urzędnicy oraz policjanci i strażnicy miejscy. Kolejne jednoślady zostaną dostarczone przez wykonawcę w czwartym kwartale tego roku. Najwięcej rowerów, bo 11, zostanie przekazanych do Katowic, zaś po 10 do Sosnowca, Zabrza, Bytomia oraz Gliwic. 

Rowery dostarczy firma GEOBIKE ze Szczecina. Wspomaganie elektryczne pozwoli przejechać na jednym ładowaniu do 60 km. Rowery zostaną wyposażone w bagażnik z sakwami oraz zapięcie w formie blokady. Trzeba przyznać, że rowery prezentują się naprawdę godnie.

https://www.facebook.com/metropoliagzm/posts/1324025174415425