Bydgoski Rower Aglomeracyjny (w kawałkach) można kupić na przetargu, który organizuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Na sprzedaż wystawiono zestawy (pakiety) używanych części i elementów rowerowych, które Bydgoski Rower Aglomeracyjny wykorzystywał w latach 2015 – 2017. Na sprzedaż jest 115 szt. rowerów/części rowerów.

Jak w ofercie informuje ZDMiKP rowery są zdekompletowane i będą sprzedawane w pakietach po 5 szt. W pakiecie takim znaleźć się mogą rowery lub części zamienne do rowerów. Sprzedający nie gwarantuje kompletności sprzedawanych elementów.

Cenny szrot

Sprzedający nie ukrywa, że sprzedawane elementy są mocny wyeksploatowane – posiadają liczne uszkodzenia, sa porysowane, pogięte, skorodowane. Do sprzedaży trafi m. in.: błotniki, hamulce rolkowe, kierownice, dzwonki, kosze, mechanizmy korbowe, piasty przednie i tylne. Bydgoski Rower Aglomeracyjny korzystał z tych części w latach 2015-17.

Szacunkowa wartość 1 pakietu (5 szt. sprzętu) to niecałe 185 zł. Oferty na zakup „rowerów” można składać do 19 sierpnia, do godz. 11:00

Po co to komu?

Z jednej strony Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy pozbywa się problemu. Magazynowanie sprzętu, który nie nadaje się do dalszej eksploatacji mija się z celem. To także dodatkowe koszty, które miejski podmiot musi ponosić, związane choćby z utrzymaniem powierzchni magazynowej. Dzięki sprzedaży do kasy drogowców trafi kilka złotych… Niby nic, ale jednak.

Z drugiej strony oferta może być atrakcyjna dla złotych rączek i ludzi zafascynowanych „grzebaniem” przy rowerach. Nie wiemy kto oceniał przydatność do dalszego użycia sprzedawanych części, a znając życie część z nich może, po odpowiedniej konserwacji, dostać drugie życie. Przezornie jednak w ogłoszeniu ZDMiKP zaznacza, że nie ponosi odpowiedzialności za eksploatację „pojazdu rowerowego (po złożeniu z zakupionych części)”.

źródło: http://zdmikp.bydgoszcz.pl

Przeczytaj również

Rower publiczny – od czego zależy jego sukces?

https://miejskierowery.com/rower-publiczny-od-czego-zalezy-jego-sukces/