To będzie prawdziwa rewolucja dla rowerzystów i pieszych! Sosnowiecki magistrat wyłonił firmy, które za ponad 5,1 mln zł wybudują drogi rowerowe i przebudują chodniki wzdłuż ulicy Orlej, Grota Roweckiego oraz Mireckiego.

Zadanie podzielone jest na trzy części, wszystkie powinny być zrealizowane do końca października tego roku.

Pierwsze zadanie dotyczy połączenia drogi rowerowej z istniejącą już trasą biegnącą wzdłuż ulicy Będzińskiej. Trasa zapewni możliwość bezpiecznego dojazdu do ulicy Żeromskiego i dalej w kierunku Parku Sieleckiego oraz połączy Pogoń z centrum Sosnowca. W ramach inwestycji wyłączone z użytkowania zostanie nieczynne przejście podziemne pod ulica Orlą w okolicy Parku Dietla.

Druga część dotyczy budowy drogi rowerowej oraz chodnika od ulicy Orlej do okolic skrzyżowania z Aleją Mireckiego. W tym miejscu droga rowerowa połączy się z właśnie z budowanym fragmentem ścieżki biegnącej wzdłuż  dalszej części ulicy Grota-Roweckiego, aż do wiaduktu nad trasą ekspresową S86.

Powstanie również kilometrowy odcinek wzdłuż al. Mireckiego. Droga połączy się z ulicą Piłsudskiego, wzdłuż której wybudowany zostanie ostatni brakujący odcinek trasy, pozwalający na dojechanie rowerem do ścisłego centrum miasta czyli ul. 3 Maja.

Warta 5,1 mln zł inwestycja pozwoli na wybudowanie blisko 2,5 km nowej drogi rowerowej oraz chodników.

To pozwoli nam już całkowicie spiąć system dróg rowerowych na Pogoni i Starym Sosnowcu, co pozwoli na bezpieczne dojechanie dwuśladem do centrum miasta. Skorzystają też piesi, bo budowie dróg rowerowych towarzyszy przebudowa chodników 

tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

źródło: www.sosnowiec.pl