Od 29 kwietnia mieszkańcy Siemianowic mogą znów cieszyć się rowerem publicznym.

Mieszkańcy Siemianowic mają do dyspozycji 100 rowerów na 10 stacjach rozmieszczonych w całym mieście. Tegoroczną nowością jest to, że publicznym jednośladem można wyjechać poza granice miasta. To wszystko w ramach integracji systemów roweru publicznego w Górnośląsko-Zagłębiowskiem Metropolii, o czym nie tak dawno pisaliśmy.

W tym sezonie rozszerzamy strefę użytkowania systemu i wyjeżdżamy poza granice miasta. Pozwoli to na przemieszczanie się na standardowych rowerach pomiędzy Siemianowicami Śląskimi, Katowicami, Chorzowem, Sosnowcem i Tychami. Innymi słowy każdy użytkownik będzie mógł pozostawić standardowy rower wypożyczony w Siemianowicach Śląskich na stacjach w jednym z tych czterech miast i odwrotnie – na standardowym rowerze przejechać z tych miast do Siemianowic Śląskich i pozostawić pojazd w jednej z istniejących w mieście stacji, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

siemianowickirowermiejski.pl

Warto dodać, że wśród jednośladów znajdują się rowery dziecięce i cargo. Operatorem siemianowickiego systemu jest firma Nextbike. Bezpłatnie rowerem publicznym pojedziemy 15 minut. Godzina kosztować nas będzie jedynie złotówkę.

Siemianowickie rowery miejskie można wypożyczać na stacjach Osiedle Bańgów, Park Pszczelnik, Centrum (przy skrzyżowaniu Śląskiej i Jana Pawła II), Centrum II (na Mysłowickiej w pobliżu Jana Kilińskiego), Plac Alfreda, Grunwaldzka, Osiedle Młodych, Michałkowice, Jagiełły i Tuwim. Dostępnych na nich jest 85 rowerów standardów, 10 rowerów dziecięcych, 3 tandemy i 2 rowery familijne typu cargo.

siemianowice.pl