Nowa droga rowerowa na wyspie Sobieszewskiej powstała wzdłuż ruchliwej ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, czyli drogi wojewódzkiej nr 501. Inwestycja uzupełniła istniejącą już trasę wzdłuż całej Wyspy Sobieszewskiej, dzięki czemu rowerzyści w dogodny sposób mogą teraz przemieszczać się między centrum Sobieszewa a Świbnem.

Droga rowerowa liczy blisko 4,5 km długości, jest dwukierunkowa, szeroka ma 3 metry. Rowerzyści są zachwyceni tą inwestycją, bo jej realizacja poprawiła nie tylko komfort jazdy na dwóch kołach, ale także, a może przede wszystkim – ich bezpieczeństwo.

Poza drogą rowerową – w ramach inwestycji – skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej przebudowano na małe rono, zbudowano nowe odcinki chodników, powstała także mała architektura w postaci dodatkowej zieleni, oświetlenia, ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci.

Odwiedzając w tym roku z rodziną, w czasie wakacji (środek lipca), Wyspę Sobieszewską, na własne oczy widzieliśmy zakres prac. Oddany właśnie do użytku fragment jest nieoceniony dla bezpieczeństwa rowerzystów, którzy zachęceni pięknymi, półdzikimi plażami, ciągną na wyspę tłumnie. Infrastruktura rowerowa na całej wyspie, a w zasadzie wzdłuż całej drogi wojewódzkiej 501 jest wzorowa.

źródło: gdańsk.pl