Operator przyznaje się do problemów. Przyszedł czas na komunikat trójmiejskiej metropolii.

Cieszy nas duża popularność MEVO. Wdrożenie tak dużego projektu jest dużym wyzwaniem, jednak zdajemy sobie sprawę, że operator nie dotrzymuje wszystkich zobowiązań. Widoczny jest spadek dostępności sprawnych rowerów. Nie jesteśmy zadowoleni z tej sytuacji, dlatego skierowaliśmy do operatora szereg uwag dotyczących funkcjonowania systemu MEVO. Już teraz spółka musi się jednak liczyć z karami za niedotrzymanie warunków umowy. Mieszkańców Metropolii przepraszamy za niedogodności i prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Michał Glaser, Dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Komunikat: www.metropoliagdansk.pl

Kilka dni temu informowaliśmy, że operator Roweru Metropolitalnego MEVO sam przyznawał, że projekt nie idzie tak, jakby wszyscy sobie tego życzyli. Długo nie trzeba było czekać na oficjalny komunikat zlecającego zadanie – Obszaru Metropolitalnego  Gdańsk – Gdynia – Sopot. Na stronie trójmiejskiej metropolii pojawiła się lista zaleceń i zobowiązań operatora. Znalazły się wśród nich:

  • unormowanie kwestii ładowania baterii i skrócenie czasu naprawy uszkodzonych rowerów
  • zwiększenie liczby dostępnych rowerów
  • lepsza relokacja
  • skrócenie czasu naprawy uszkodzonych rowerów
  • wznowienie możliwości dokonywania płatności

Z dokładnym omówieniem zaleceń możecie zapoznać się na stronie metropolii.

Jak zapewnia operator – firma Nextbike Polska dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej i najskuteczniej poprawić sytuację.

Przy okazji, z filmiku opublikowanego na facebook-u przez Metropolię Gdańsk-Gdynia-Sopot możecie zobaczyć, że operator wcale nie ma łatwego zadania. Za MEVO oczywiście gorąco trzymamy kciuki.