21 maja na ulicach Częstochowy pojawią się publiczne jednoślady wyposażone w foteliki do przewożenia dzieci. Operator poinformował o tym użytkowników w specjalnym e-mailu.

Foteliki w publicznych rowerach nie są niczym nowym. Firma Nextbike, która jest operatorem częstochowskiego systemu, udostępnia takie rowery w kilku miastach, m. in. w Poznaniu. Foteliki to realizacja postulatu mieszkańców, którzy w ubiegłym roku zgłaszali stosowne zadanie do budżetu obywatelskiego.

Rowery z fotelikami w Poznaniu; fot. nextbike.pl

Jak zapowiadają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ulicach miasta pojawi się 30 rowerów wyposażonych w foteliki. O terminie wprowadzenia jednośladów do użytku w specjalnym e-mailu poinformował użytkowników operator systemu – firma Nextbike.

W fotelikach, w które wyposażone będą rowery przewozić będzie można dzieci o masie od 9 do 22 kilogramów. Oczywiście dziecko musi być zdolne do samodzielnego siedzenia! Pamiętać trzeba także, że nasza pociecha powinna mieć na głowie kas.

Rok 2019 to drugi rok działania Częstochowskiego Roweru Miejskiego. W pierwszym sezonie jednoślady wypożyczono ponad 175 tys. razy. Korzystanie z CRM prze pierwsze 30 minut jest darmowe. Godzina jazdy będzie nas kosztowała 2 zł.